Metalkas Logo
Światowa jakość produktów Metalkas wyłącznie od europejskich dostawców.

Światowa jakość produktów Metalkas wyłącznie od europejskich dostawców.
Data publikacji: 30.01.2020

Do produkcji wyrobów firmy Metalkas używane są surowce o najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie od  europejskich kwalifikowanych i sprawdzonych dostawców. Spółka zawsze wspierała zrównoważony rozwój w trosce o środowisko naturalne i odpowiedzialną gospodarkę zasobami leśnymi, czego potwierdzeniem są stosowne certyfikaty: Certyfikat FSC, Certyfikat Firmy Sprzyjającej Środowisku, ISO 9001:2009, PN EN-131, TÜV. Przedsiębiorstwo Fair Play, Gazela Biznesu, Diamenty Forbesa, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej,

Kilkuetapowy system kontroli procesu produkcji, stałe inwestycje w park maszynowy, wdrażanie najnowocześniejszych technologii, współpraca z instytucjami naukowymi, laboratoriami badawczymi i dostawcami surowców sprawia, iż Metalkas z powodzeniem konkuruje na rynkach zagranicznych, dostarczając swoje wyroby do 30 krajów na świecie.

Spółka dużo uwagi poświęca  współpracy z instytucjami naukowymi, laboratoriami badawczymi, dostawcami surowców. Naszą misją jest dostarczanie produktów znacznie przewyższających najwyższe światowe  standardy bezpieczeństwa i jakości. 

Firma Metalkas realizuje obecnie dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Pierwszy z nich to „Opracowanie technologii wytwarzania szaf metalowych z materiałów o zmiennej grubości Celem projektu jest opracowanie technologii wytwarzania konstrukcji stalowych z materiałów o zmiennej grubości. Rezultatem projektu będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnego w skali kraju produktu: szafy stalowej wzmocnionej profilami o zmiennej grubości.

Drugi projekt obejmuje „Opracowanie procesu produkcji i konstrukcji regału z panelowymi półkami metalowymi” Celem projektu jest opracowanie konstrukcji i technologii produkcji regału z panelową półką metalową. Rezultatem projektu będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnego w skali kraju produktu: regału z półkami panelowymi przenoszącymi obciążenia minimum 300 kg. Łączna wartość obu projektów to blisko 23 miliony zł.

Spółka nieustannie modernizuje i rozwija park maszynowy. Obecnie jest to 25 w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych. W tym najnowocześniejsze w Europie centrum wykrawająco-gnące z wieżą samozaładowczą Salvagnini. Park maszynowy marki Bayersystem może poszczycić się najnowocześniejszymi na świecie w pełni automatycznymi liniami do produkcji drabin domowych i przemysłowych.

Obecnie firma Metalkas posiada 3 lokalizacje hal produkcyjnych i obiektów biurowych o łącznej powierzchni użytkowej 25800 m².  Siedziba główna firmy jak i produkcja wszystkich wyrobów znajduje się w Bydgoszczy w Polsce.

W ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa, spółka wprowadziła szereg zmian, które w realny sposób przełożyły się w ostatnich latach na ochronę środowiska naturalnego. Zmniejszono ilość folii, zmieniono opakowań na przyjazne środowisku,  do malowania produktów wykorzystywane są ekologiczne farby, zmieniono również system konserwacji parku maszynowego na przyjazny środowisku naturalnemu.

 

Metalkas to więcej niż standard.  W trosce o następne pokolenia.

 

 

 

 

Metalkas 1 (M1) - Linie do produkcji  mebli, regałów i sejfów.  

Lokalizacja: ul. Deszczowa 63 Bydgoszcz (siedziba główna firmy).

Powierzchnia użytkowa 10412 m².

 

 

Metalkas 2 (M2) - Produkcja elementów metalowych.

Lokalizacja:  Lisi Ogon ul. Szczecińska 23

Powierzchnia użytkowa 3264 m².

 

 

Metalkas 3 (M3) - Linie do produkcji drabin domowych i przemysłowych.

Lokalizacja: ul. Hutnicza 98 Bydgoszcz.

Powierzchnia użytkowa 12080 m².