O firmie Metalkas

Metalkas Sp. z o.o. to w pełni polska, rodzinna firma nawiązująca w swej działalności do najlepszych tradycji rodzimego rzemiosła, w której 100% kapitału jest rodzinnym kapitałem, którym zawiaduje już trzecie pokolenie. Początki działalności firmy sięgają 1957 roku, kiedy to ojciec i dziadek obecnych właścicieli rozpoczął własną działalność gospodarczą, bazującą na wytwarzaniu róznych wyrobów z metalu. w 1963 roku rozpoczęto produkcję kasetek metalowych z pojedynczym i podwójnym dnem, których produkcja po szeregu modyfikacji trwa do dzisiaj.

Lata 90-te to dynamiczny rozwój firmy, który w efekcie doprowadził do zmian jej struktury własnościowej - powstanie w 2002 roku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przeniesienie w 2005 roku firmy do nowych pomieszczeń produkcyjno-biurowych, zlokalizowanych w Bydgoszczy przy ul. Deszczowej 63. Aktualnie łączna zabudowana powierzchnia firmy wynosi ponad 14000 m2. Łączna powierzchnia gruntów należących do Metalkas Sp. z o.o. to ok. 30000 m2.

Nieustanny rozwój firmy to inwestowanie w nowoczesny park maszynowy, rozbudowa istniejących i budowa nowych pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych, rozszerzanie gamy oferowanych produktów, a także wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych i systematyczna dbałość o wzrost poziomu jakości wyrobów.

Te wszystkie działania przyniosły efekt w postaci uzyskania przez spółkę w 2004 roku Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością, spełniającego wymagania PN-EN ISO 9001:2009. Na wyroby, które muszą posiadać potwierdzenie odpowiedniej odporności, posiadamy cały szereg Certyfikatów Zgodności wydanych przez IMP w Warszawie, niemiecki VdS i TUV.

Uzyskanie przez Spółkę Certyfikatu Natowskiego Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, a także uzyskanie na Międzynarodowych Wystawach Zabezpieczeń SECUREX 2005, SECUREX 2006, SECUREX 2008 - Złotych Medali MTP, odpowiednio za sejfy gabinetowe z grupy LASER LINE, szafę transferową w klasie zabezpieczenia D-IV, sejf jubilerski, a także posiadanie atestów higienicznych na metalowe szafy ubraniowe (BHP) i regały metalowe - potwierdzają możliwości Spółki w szerokim zakresie.

Nieustanny rozwój firmy to również pozyskiwanie coraz szerszego grona odbiorców, do których oprócz klientów indywidualnych i instytucji, należą supermarkety budowlane, hipermarkety spożywcze oraz Cash & Carry, a także odbiorcy z takich krajów jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Bułgaria, Grecja, Turcja, Szwajcaria, Chorwacja, Holandia, Finlandia, Belgia, Szwecja, Islandia, Dania (w tym duże sieci handlowe). Posiadamy także Oddziały i Salony sprzedaży w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, Szczecinie i w Bydgoszczy, na terenie Czech działa nasza spółka pn. METALKAS s.r.o., a w Niemczech nowo otwarta spółka Metalkas GmbH.

Tak szerokie grono odbiorców świadczy o tym, że oferowane przez Metalkas Sp. z o.o. wyroby spełniają wysokie wymogi jakościowe, a terminowość i kompletność dostaw jest tego uzupełnieniem. Oferowane przez nas wyroby cieszą się zainteresowaniem odbiorców, a doświadczona kadra techniczna i produkcyjna umożliwia zaprojektowanie i wykonanie wyrobów zgodnych z życzeniami klientów, natomiast handlowcy poprzez swoje codzienne działania starają się sprostać oczekiwaniom klientów w tym zakresie. Dynamiczny rozwój firmy zauważony został przez dziennik "Puls Biznesu", który przyznał Spółce w latach 2006 i 2007 tytuł "Gazele Biznesu", potwierdzając tym samym przynależność firmy do elitarnego grona "Gazel Biznesu", grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

Chcąc podtrzymać tradycje rozwoju firmy w kolejnych latach podejmujemy dalsze decyzje inwestycyjne zmierzające do stosowania nowoczesnych technik i technologii wytwarzania, a tym samym wprowadzania na rynek kolejnych nowoczesnych produktów, znajdujących szerokie zastosowanie u naszych klientów. Do naszej koncepcji sukcesu, absolutnie decydującym czynnikiem jest właściwe rozpoznanie wymagań i potrzeb rynku. W ten sposób możemy precyzyjnie i optymalnie reagować na życzenia naszych klientów odnośnie produktu, wypracować specjalne rozwiązania i koncepcje produkcyjne.

Celem naszym jest utrzymanie wysokiej jakości wyrobów, dlatego też w praktyce stosujemy nowoczesne techniki wytwarzania i zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, gwarantujących wysoki poziom oferowanych wyrobów i usług.

Z poważaniem
Tadeusz Grzenia
Prezes Zarządu